Hongkong Ekspresi (Chung Hing Sam Lam)

Forumlar Filmler Çin Filmleri Hongkong Ekspresi (Chung Hing Sam Lam)

Katılımcı

Beni Wong Kar Wai ve Çin sinamasıyla tanıştıran film. Hongkong Ekspresinden sonra Düşkün Melekler ve diğer Wong Kar Wai filmlerinide izledim filmleri genelde farklı karakterlerin hikayeleri bir şekilde kesişen yolları günlük hikayeleri anlatıyor. iki ayrı ana karakter hiç karşılaşmadığı da oluyor. İzlediğimde bu yönetmenden çok etkilenmiştim kesinlikle filmleri herkese hitap etmiyor hiç beğenmeyedebilirsiniz ama kendinizden bir şeyler yakalarsanız çok seversiniz filmlerini. Sinema çekim tarzını çok seviyorum yağmurlu sahneler, renklendirmeler falan neyse biraz tekniğe girdim ama etkilendikten sonra biraz araştırma yapmıştım Wong Kar Wai’nin filmleri sinema okuyanlara ders olarak gösterilirmiş yurtdışında  ünlü yönetmen Quentin Tarantino’da en büyük hayranlarından biri ve filmlerinden sık sık Wong Kar Wai’den etkilendiğini söyler.  Kesinlikle filmlerin doğru zamanda izlenmesi gerektiğine inanıyorum. Doğru zaman ve ruh hali çok önemli.

“Film, PC 233 ve PC 633 yaka nolu iki polisin sevgilileri tarafından terk edilmeleri sonrasında yaşamlarında yeni bir sayfa açmaya çalışmalarını konu ediyor. İçine düştükleri bu durumdan ve yemek yemek için uğradıkları “Midnight Express” adlı büfeden başka ortak özelliği olmayan iki karakterin öyküleri de film içinde herhangi bir ortaklığa sahip değil.”

Filmden bazı replikler atmak istiyorum:

<i><b>”Anıların son kullanma tarihi var mıdır? Hatıralar kutulansaydı onların da son kullanma tarihi olur muydu? Eğer öyleyse asırlar boyu bozulmamalarını isterdim.”</b></i>

<i><b>“Bazen aşkta çok talihsiziz. Ben böyle olduğumda koşarım. Koştuğun zaman vücudun su kaybeder. Geriye gözyaşları için su kalmaz .”</b></i>

Birisini tanımak onu elde tutabilirsin anlamına gelmez. İnsanlar değişir. Birisi bugün ananası sever ama yarın başka bir şey sevebilir.”

<i><b>“Yüksek sesli müzik beni düşünmekten alıkoyuyor.”</b></i>

Dizinin müziklerine de değinmezsem olmaz filme bu kadar yakışırdı müzikler kesinlikle enfes
    The Cranberries/Dreams gibi şarkıları da kullanılmıştır.

• Bu konu 4 ay 2 hafta önce önce seonbae tarafından değiştirildi.
    1
    0
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.